Ogłoszenie


#1 2016-08-24 01:11:15

Wachu

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Zarejestrowany: 2014-06-29
Posty: 66
Punktów :   

[Pytanie] Prawo jazdy AM i późniejsze A1 / A2

Witajcie, jak wygląda sprawa z prawem jazdy AM i późniejszym zdawaniem A1/A2? Czy muszę od nowa przeorać całą szkołę jazdy na nową kategorię, później egzamin teoretyczny i praktyczny? W skrócie: Wszystko od nowa?

bo znalazłem taki wpis:


"§ 9. Osoby egzaminowane ubiegające się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresie:
1) prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E lub D+E,
2) prawa jazdy kategorii A, jeżeli posiadają odpowiednio prawo jazdy kategorii A1 lub A2 lub potwierdzenie uzyskania
pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy,
3) prawa jazdy kategorii A2, B, C lub D, jeżeli posiadają odpowiednio prawo jazdy kategorii A1, B1, C1 lub D1 lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tych kategorii prawa jazdy,
4) prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D, jeżeli posiadają wydane prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D z ograniczeniem do prowadzenia pojazdów wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów,
5) o którym mowa w art. 6 ust. 2 ustawy, jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii B lub potwierdzenie uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie tej kategorii prawa jazdy

– uznaje się za posiadające pozytywny wynik części teoretycznej egzaminu państwowego.
"

I zastanawiam się jak to się ma do rzeczywistości

Bo jeżeli faktycznie byłoby tak, że mam zaliczoną część teoretyczną kursu, to w dniu 18stych urodzin pi***olę te prawo jazdy B i robie sobie A2

Ale coś za piekne mi sie to wydaje..

Offline

 

#2 2016-08-24 08:24:29

matiz

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Zarejestrowany: 2013-07-23
Posty: 196
Punktów :   -2 
Pojazd: Romet Zetka 80

Re: [Pytanie] Prawo jazdy AM i późniejsze A1 / A2

Ja pamietam z kursow ,ze teoria jest nieobowiazkowa, obowiazkowe sa praktyki i jakis kurs z pierwszej pomocy natomiast pewnie nie masz AM z ograniczeniem do prowadzenia pojazdow wylacznie z automatyczna skrzynia biegow, wiec musisz zaplacic za kursy i badania, zdac oba egzaminy wewnetrzne i dopiero brac sie za panstwowe, jedynie mozesz olac kursy teoretyczne.

Offline

 

#3 2016-08-24 10:24:07

 RoNdeL

http://i.imgur.com/5lRhRyE.png

10967524
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 864
Punktów :   16 
Pojazd: Astra H GTC
Wiek: 23

Re: [Pytanie] Prawo jazdy AM i późniejsze A1 / A2

Generalnie kursu teoretycznego nie musisz w ogóle robić. Ja zrobiłem to tak, że miesiąc przed 18 poszedłem na egzamin teoretyczny na obie kategorie, pozdawałem je i zapisałem się na sam kurs praktyczny. W OSK musisz przejść kurs pierwszej pomocy (którego ja notabene nie miałem xD) i potem już wszystko jak standardowo.
Jeżeli chodzi o zwolnienie z egzaminu teoretycznego to z tego co się orientuję to AM nie zwalnia z niczego ze względu na pytania specjalistyczne. Więc chcąc nie chcąc musisz egzaminy teoretyczne zdawać (ale głowy na pieniek nie położę).

Offline

 
Liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ramona23.pun.pl www.action-man-atom.pun.pl www.kuchniappdladzieci.pun.pl www.pokimovie.pun.pl www.freegamesjava.pun.pl