Ogłoszenie


  • Index
  •  » Inne.
  •  » [Pytanie] Mocowanie telefonu do kierownicy.

#1 2016-06-05 19:18:36

 Kes

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2016-02-02
Posty: 93
Punktów :   
Pojazd: Yamaha MT-03 321
Wiek: 29
WWW

[Pytanie] Mocowanie telefonu do kierownicy.

Oglądałem dzisiaj w dwóch sklepach specjalne etui z zaczepem na kierownicę. Ot wymyśliłem sobie, że zrobię GPSa z funkcją prędkościomierza (okazuje się, ze Ulysse Speedometer można połączyć z mapami i świetnie sprawuje się jako prosta, miejska nawigacja).
Wybór był dość spory. Jednak zdecydowana większość tego sprzętu jest kierowana do rowerzystów. Ani w Saturnie, ani w lokalnym sklepie z akcesoriami nie znalazłem nic do motocykla (jeden był, ok! ale kosztował 250zł ). Teoretycznie nie ma żadnej różnicy. Ale w praktyce...

W praktyce uważam, że plastikowe mocowanie wydaje się być nieco liche. Jasne na rower można założyć. Nie powinno być żadnego problemu. Jednak na Zetce jest trochę więcej drgań + większa prędkość (=większe podmuchy wiatru). Mam spore obawy, że w drodze zgubię gdzieś telefon. Na rowerze można się zatrzymać i podnieść, a jadąc ruchliwą drogą już nie bardzo.

Pytanie do Was: jakich mocowań używacie? Czy dają radę? Czy nie "gibają się jak p...lony rezus" podczas jazdy?

Sprawiłem sobie nowy telefon, który kosztuje niedorzeczną kwotę (tak +/- połowa ZetKi, lub nawet jej jakiś starszy rocznik) i najzwyczajniej w świecie nie chcę go głupio stracić...

Offline

 

#2 2016-06-05 22:39:24

 dolan03

http://i.imgur.com/YzRVJ7Y.png

Zarejestrowany: 2015-09-27
Posty: 43
Punktów :   
Pojazd: Zetka 50 13'
Wiek: 15

Re: [Pytanie] Mocowanie telefonu do kierownicy.

Ja mam takie za 20 zł z allegro Też plastikowe, też liche, ale jak  mocowania/ząbki/zatrzaski (?) skleiłem kropelką to telefon ani drgnie 200 km głównie po dziurach i terenie a ono nic, totalnie nic. Dzisiaj nawet glebę zaliczyłem (ała ) a telefon wciąż na swoim miejscu. Też miałem obawy, zrobiłem test na podwórku i za którymś tam dziesiątym razem wypadł z zatrzasków. Jak wyżej, kropelka myk myk i na wojnę (odpukać!) można jechać


Najkrótszy kawał o pedałach? Ten tego

Offline

 
  • Index
  •  » Inne.
  •  » [Pytanie] Mocowanie telefonu do kierownicy.
Liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prostowserce.pun.pl www.fs.pun.pl www.tibia33.pun.pl www.makietyibitewniaki.pun.pl www.akkatsuki.pun.pl