Ogłoszenie


#16 2013-08-02 10:11:50

 Gost Rider

http://i.imgur.com/5lRhRyE.png

Skąd: Mechowo
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 833
Punktów :   11 
Pojazd: Romet ZXT 125 & Dafier HW50B
Wiek: 35
WWW

Re: [Pytanie] Silnik 110ccm czy 125ccm ?

13/45 na poziomym 72cc ledwo dociąga do 10 k rpm i toczy się do tego półwieku .Ja miałem seryjne przełożenie 13/46 na 50cc i silnik wkręcał się szybko ale u mnie jest lżejsze magneto w porównaniu do innych seryjnie montowanych 2 lub 6 cewkowych iskrowników.Na 72cc mam założone przełożenie 15/46 i nie narzekam na reakcje bzyka po dodaniu gazu.Zastanawiam się nad wymianą przełożenia 17/46 lub 14/38 bo jazda w trasie na obecnym przełożeniu powoduje jazdę na zbyt wysokich obrotach co wiadomo nie jest zbyt zdrowe dla każdego silnika jaki by nie był.No chyba że jest to MOTO GP albo FORMUŁA 1 :good


Po czym poznać dobrego motocyklistę?
Po umiejętności przewidywania i krytycznego traktowania własnych umiejętności.
Dobry motocyklista nie lekceważy praw fizyki, zawsze podchodzi z dużą nieufnością do innych uczestników ruchu, z góry zakłada, co dany delikwent może zrobić i jak wówczas będzie się ratował. Stara się myśleć także za innych.

Offline

 

#17 2013-08-02 10:31:15

 GuMiS

http://i.imgur.com/rGxTz7E.png

Skąd: Belgiè, Brussel
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 3381
Punktów :   28 
Pojazd: Romet Z150
Wiek: 23

Re: [Pytanie] Silnik 110ccm czy 125ccm ?

No to może dla tego, że ziomek troche waży i zawsze pełen bak ;p


Ciągle się przemieszczam,
uciekam przed słońcem i deszczem,
jeżdżę, nie wiem kiedy skończę nareszcie,
gdzie mieszkam, gdzieś tam w jakimś mieście,
jak królewna śnieżka za siedmioma, w swym królestwie.

Offline

 

#18 2013-08-02 10:41:28

 Gost Rider

http://i.imgur.com/5lRhRyE.png

Skąd: Mechowo
Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 833
Punktów :   11 
Pojazd: Romet ZXT 125 & Dafier HW50B
Wiek: 35
WWW

Re: [Pytanie] Silnik 110ccm czy 125ccm ?

GuMiS napisał:

No to może dla tego, że ziomek troche waży i zawsze pełen bak ;p

w poziomych silnikach występowało kilka rodzajów skrzyń biegów(tzn.przełożenia na wałku zdawczym i pośrednim oraz średnicą osadzenia w łożyskach igiełkowych karterów) u mnie np.jest tzw.krótka skrzynia biegów w porównaniu do roczników 2007/2008 i brak jest różnica między 3 i 4 biegiem jest znikoma lecz można to zniwelować po przez odpowiednie przełożenia.Sam masz przykład silniki Zetki 50 i twojego Benzer Aston 50 niby takie same a w środku są niewielkie różnice które zmieniają sposób rozwijania i przekazywania mocy na koła.


Po czym poznać dobrego motocyklistę?
Po umiejętności przewidywania i krytycznego traktowania własnych umiejętności.
Dobry motocyklista nie lekceważy praw fizyki, zawsze podchodzi z dużą nieufnością do innych uczestników ruchu, z góry zakłada, co dany delikwent może zrobić i jak wówczas będzie się ratował. Stara się myśleć także za innych.

Offline

 
Liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.speedwaymenago2010.pun.pl www.jkochanowski.pun.pl www.enokia.pun.pl www.wankowicza.pun.pl www.politologia07.pun.pl